Bore Cup 2 Björklinge 2018-2019
7.5 km
Nummer Chip Förnamn Efternamn Född Klubb Tid
Män Senior
87 91 Jonatan Alvaeus 90 Upsala IF 26:20:00
79 44 Magnus Lindberg 90 Ockelbo SK 26:21:00
82 45 Robin Pino 82 Uppsala LK 26:53:00
85 46 Eric Sönnert 87 Uppsala LK 30:24:00
224 95 Patrik Björkskog 84 Ramsjö Runners 31:25:00
223 94 Christoffer Jansson 87 Ramsjö Runners 34:11:00
64 38 Daniel Johansson 90 Björklinge SOK 35:43:00
67 41 Lars Björnmyr 80 Hedevikens IF 35:46:00
90 92 Joel Ljungberg 86 Vallentuna FK 37:11:00
86 47 Amirate El Mehdi 91 Uppsala LK DNS
69 43 Alexander Lindskog 97 Hemlingby LK DNS
68 42 Anders Hallberg 81 Hemlingby LK DNS
M40
216 50 Tomas Jennerstål 74 LK Roslagen 27:16:00
215 49 Mattias Södereng 71 IFK Sala 30:14:00
228 109 Peter Broberg 73 Hässelby SK 31:48:00
220 54 Andreas Strömbergsson 73 Uppsala LK 32:01:00
222 56 Stefan Nilsson 72 Vallentuna FK 32:11:00
219 53 Peter Thorberg 70 Uppsala LK 33:40:00
214 48 Patrik Persson 73 Björklinge SOK 35:37:00
217 51 Mats Liljegren 76 Team Skavsåret IF 38:15:00
44 98 Mikael Persson 71 Hemlingby LK 44:10:00
221 55 Marcus Höglund 76 Uppsala LK DNS
218 52 Stefan Danielsson 70 Uppsala LK DNS
M50
159 110 Per Åsberg 68 CK Roslagen 27:45:00
148 103 Börje Holst 66 Borlänge löparklubb 29:01:00
271 65 Anders Edvinsson 69 Uppsala LK 29:35:00
245 61 Anders Toll 61 Uppsala LK 30:52:00
243 59 Johan Skäringe 64 Hemlingby LK 31:00:00
244 60 Jörgen Lindh 69 LK Roslagen 31:07:00
269 63 Göran Lide 63 Uppsala LK 32:14:00
241 57 Per Gunnarsson 66 Björklinge SOK 34:37:00
270 64 Roger Sernemyr 65 Uppsala LK 34:47:00
242 58 Mats Jansson 69 Björklinge SOK 34:49:00
226 107 Håkan Albinsson 63 Ununge IF 34:58:00
331 102 Örjan Sjöström 62 IFK Sala 36:24:00
272 66 Timo Karlsson 61 Vallentuna FK 37:34:00
268 62 Tomas Thim 63 Uppsala LK 39:47:00
273 67 Gunnar Grip 63 Vallentuna FK 43:21:00
M60
301 69 Göran Lindqvist 57 Hemlingby LK 33:20:00
304 72 Alex Bonn 51 Vallentuna FK 34:57:00
313 73 Mats Edelryd 58 Örbyhus IF 35:04:00
303 71 Kalle Svensson 59 Uppsala LK 35:37:00
19 96 Kjell Kvarfordt 59 Fredrikshofs FIF 37:55:00
302 70 Mats Carlsson 59 Hemlingby LK 40:46:00
314 74 Örjan Wedin 55 Östhammars FI 44:45:00
300 68 Dan Larsson 59 Björklinge SOK 01:15:11
M70
323 178 Kjell Björk 46 Hemlingby LK 35:50:00
325 80 Björn Suneson 48 Vallentuna FK 36:04:00
321 76 Hans Sundgren Dalregementets IF 37:44:00
326 81 Lars Söderberg 48 Vallentuna FK 37:59:00
126 93 Lars-Eric Bränfeldt 47 Täby IS 38:54:00
324 79 Bengt Gentzschein 47 Uppsala LK 43:38:00
322 77 Per Wennberg 43 Hemlingby LK 52:21:00
320 75 Bertil Palmqvist 46 Bälinge IF 54:00:00
M80
88 99 Bengt Blomqvist 37 Täby LLK 53:25:00
327 82 Kent Carlen 37 Björklinge SOK 01:06:14
Kvinnor Senior
191 7 Viktoria Norberg 85 Hemlingby LK 30:44:00
192 8 Emma Hållström 99 Hemlingby LK 31:28:00
195 11 Dace Landström 83 Vallentuna FK 31:43:00
193 9 Gunilla Axelsson 88 Uppsala LK 32:15:00
194 10 Clara Svahn 93 Uppsala LK 35:00:00
179 6 Ingela Andersson 81 Hemlingby LK 41:09:00
65 105 Marlene Johansson 83 IFK Sala 41:32:00
127 2 Sofie Asplund 86 Björklinge SOK 42:35:00
149 104 Maria Axner Elings 86 Westerås Trail running 42:50:00
227 108 Cornelia Albinsson 05 Ununge IF 47:19:00
225 106 Annika Skoglöv 88 Ramsjö Runners 48:07:00
89 100 Moa Berglund 02 Björklinge SOK 49:35:00
178 5 Jenny Grönberg 91 Björklinge SOK 50:00:00
129 4 Sofie Fogelberg 89 Björklinge SOK 01:14:46
128 3 Lina Persson 88 Björklinge SOK 01:14:47
126 1 Sandra Sköld Chiriac 83 Björklinge SOK DNS
K40
337 19 Sofia Gåvsten 79 Uppsala LK 34:53:00
336 18 Jenny Karlsson 75 LK Roslagen 35:29:00
335 17 Marianne Smedmark 74 LK Roslagen 36:33:00
334 16 Jennie Sandberg 70 LK Roslagen 37:27:00
333 15 Ellen Clavebro 79 Hemlingby LK 39:16:00
330 12 Petra Jansson 72 Björklinge SOK 42:45:00
332 14 Caroline Gärdsback 78 Hemlingby LK DNS
K50
348 28 Ulrika Eklöf 68 Uppsala LK 37:11:00
344 24 Lotta Frenander 61 Uppsala LK 37:24:00
342 22 Viveka Lindberg 65 Hemlingby LK 37:44:00
346 26 Lotta Ottosson 65 Uppsala LK 38:20:00
345 25 Karin Artursson 64 Uppsala LK 38:52:00
343 23 Helene Vivenius 66 LK Roslagen 48:14:00
341 21 Magdalena Berglund 69 Björklinge SOK 49:35:00
340 20 Gudrun Larsson 66 Björklinge SOK 50:00:00
229 101 Katarina Aminder 67 IFK Sala 55:42:00
347 27 Kristina Wickman 67 Uppsala LK DNS
K60
354 30 Ann Britt Nilseng 59 Hemlingby LK 39:01:00
356 32 Yvonne Brandberg 59 Uppsala LK 40:19:00
357 33 Eva Hallin 59 Uppsala LK 48:21:00
355 31 Ewa Wahlberg 55 Uppsala LK 52:17:00
353 29 Inga-Lill Schewelius 52 Hemlingby LK DNS
K70
363 37 Gullan Björnström 49 Hemlingby LK 42:56:00
362 36 Gunilla Juthback 46 Hemlingby LK 46:34:00
361 35 Inger Nordlund 48 Bälinge IF 47:32:00
360 34 Anna-Lena Hällgren 44 Bälinge IF 49:31:00
Motion
755 86 Habtmariam Lemma 26:26:00
754 85 Musie Araya 27:23:00
752 83 Mikiele Sami 27:32:00
753 84 Michael Mulugeta 28:40:00
43 97 Staffan Eriksson 53 Uppsala 57:21:00